אודות

הוצאת הכורסא הוקמה על-ידי הילית חמו-מאיר בשנת 2010 במשותף עם ידיעות ספרים. בשנת 2016 עברה ההוצאה לשותפות עם הוצאת מודן.

הכורסא מוציאה לאור כ-10 כותרים בשנה, רובם ספרי פרוזה, ומיעוטם ספרי נוער ועיון – כולם מן הספרות המתורגמת.

בין הספרים הבולטים שראו אור במסגרת הכורסא אפשר למצוא את "אמנות ההקשבה לפעימות הלב" מאת יאן-פיליפ סנדקר, "המתיקות שבשכחה" מאת קריסטין הרמל, "מחפשים את אלסקה" מאת ג'ון גרין, "אוקיינוס בקצה המשעול" מאת ניל גיימן, "לבד על מאדים" מאת אנדי וייר, "נוסעת ללא מלווה" מאת סמואל ביורק ו"צפון ודרום" מאת אליזבת גאסקל.

על המו"לית – הילית חמו מאיר

הילית עוסקת בתחום הספרים מעל ל-15 שנה. המגע הראשון שלה עם עולם המו"לות היה בפרסום שני ספרי בישול שכתבה: ספר הבישול המלא (או "הברירה הטבעית"), וספר לחם בהוצאת "הבית הטבעי".

בשנת 2001 החלה לעבוד בהוצאת כתר כעורכת ספרי נוער, המשיכה כעורכת ספרי עיון ולבסוף שימשה כעורכת הפרוזה המתורגמת. במסגרת עבודתה בכתר הייתה אחראית להוצאתם לאור של ספרים רבים כמו מוכר הספרים מקאבול, ילד 44, אלגנטיות של קיפוד, בדידותם של המספרים הראשוניים ועוד רבים וטובים. כמו כן, יזמה יחד עם אוריאל קון את סדרת ליברו, שבמסגרתה תורגמו לעברית ספרים חשובים ובולטים מהספרות הספרדית והדרום-אמריקנית.

"בעיני, ספרים הם שערים שדרכם הדמיון שלנו מוזמן לצעוד יד ביד עם דמיונו של הסופר אל מקום חדש ומרגש – מקום שיגלה לנו משהו חדש על עצמנו או על העולם שסביבנו. הקשר הכמעט-מיסטי שנוצר בינינו לבין הסופר במישור הערטילאי הזה הוא רב-עוצמה ומזין, והוא הנמצא בבסיס האהבה הגדולה של רבים לספרים. אני תמיד מחפשת ספרים שכיף להפליג איתם בכורסא למקומות רחוקים, ואני אסירת תודה לסופרים החולקים איתנו, הקוראים, את עולמם הפנימי."