אוקיינוס בקצה המשעול / ניל גיימן

עיצוב עטיפה: סטודיו מירב רוט
תרגום אנגלית: דידי חנוך

סאסקס, אנגליה. איש בגיל העמידה חוזר לעיר הולדתו להשתתף בלוויה. אף שהבית שבו גר נעלם כבר מזמן, הוא נמשך לחווה שבקצה המשעול, שם פגש בגיל שבע ילדה יוצאת דופן בשם לטי המפסטוק. הוא לא חשב על לטי כבר עשרות שנים, אך כשהוא מתיישב לצד הברֵכה (שכונתה בפיה אוקיינוס) מאחורי בית החווה המט לנפול, זיכרונות העבר מציפים אותו. זהו עבר מוזר מדי, מפחיד מדי ומסוכן מכדי שיקרה למישהו, לא כל שכן לילד קטן.

ארבעים שנה קודם לכן התאבד גבר במכונית גנובה ליד החווה הזאת. כמו להבת מצת הנוגעת בזיקוק, הניע מותו של האיש שורה של התרחשויות מדהימות. דבר-מה אפל שוחרר, דבר-מה מפחיד וכלל לא מובן לילד קטן. ולטי – קסומה, מנחמת וחכמה בהרבה מכפי גילה – הבטיחה להגן עליו בכל מחיר.

אוקיינוס בקצה המשעול הוא יצירה פורצת דרך של אמן ידוע ומוכשר. הוא מסופר מתוך הבנה עמוקה של כל מה שהופך אותנו לבני אנוש, וחושף את כוחם של סיפורים לגונן עלינו מפני האפלה השוכנת בחוץ ובפנים. זוהי אגדה לירית מרגשת ומבעיתה – עדינה ככנף פרפר ומאיימת כסכין בחשכה.

ניל גיימן כתב יותר משלושים ספרים ורומנים גרפיים. ספריו מככבים תדיר ברשימות רבי-המכר של הניו יורק טיימס, והוא אף זכה בפרסים ספרותיים לרוב, בהם פרסי עולם הפנטזיה, הוגו ובראם סטוקר, כמו גם במדליית ניוברי. הוא נולד וגדל באנגליה, וכעת חי בניו-אינגלנד וחולם על סִפריות אינסופיות.

"נוגע ללב, קורע לב, רהוט, מפחיד וכתוב ללא דופי. זהו משל המזכיר לנו עד כמה חיינו מעוצבים על ידי חוויות ילדות – מה אנחנו מרוויחים מהן ומה המחיר שאנחנו משלמים עליהן."
- קירקוס רוויוז

 "תערובת נפלאה של זיכרון וקסם. מגיע לו להפוך לקלאסיקה."
- סאנדיי מירור

לרכישה בהנחה באתר מודן