המקום המסוכן ביותר בעולם / לינדזי לי ג'ונסון

עיצוב עטיפה: סטודיו מירב רוט
תרגום מאנגלית: ענבל שגיב-נקדימון

 

רומן ביכורים בלתי נשכח שמתרחש במקום המסוכן ביותר בעולם – בית ספר תיכון.

מיל ואלי נחשב לאחד המקומות הטובים ביותר בארצות הברית לגדל בהם ילדים. אבל עבור רוב תלמידי התיכון המקומי, שמנסים למצוא את מקומם בתוך המארג החברתי של בני גילם, גן העדן הזה הפך למקום מסוכן ואכזרי. שלוש שנים קודם לכן התאבד חברם לכיתה טריסטן בלוך אחרי שסבל מבריונות רשת שלרבים מהם היה חלק בה, ומאז הם מנווטים את חייהם בעולם שבו לכל פעולה, שמועה או רגש יש את הפוטנציאל לעלות לרשת, להתפשט ברחבי בית הספר ולמרר את חייהם.

אל תוך המארג הסבוך הזה נכנסת מורה צעירה וחדורת מוטיבציה בשם מולי ניקול, שמנסה להגיע אל לבם של תלמידיה מבלי לדעת על הטראומה והאשמה שרודפת אותם בשלוש השנים האחרונות מאז התאבדותו של טריסטן. יחד עם תלמידיה גם היא נחשפת לפוטנציאל ההרסני של הרשתות החברתיות.

 

המקום המסוכן ביותר בעולם מציג עלילה קלידוסקופית ורב-קולית, שחודרת לקרביים של בית הספר התיכון וחושפת את בני האדם האמיתיים העומדים מאחורי הסטראוטיפים שהודבקו להם. בכשרון נדיר מצליחה לינדזי לי ג'ונסון להפוך דרמת נעורים ייצרית לכדי רומן מרתק ומעורר מחשבה.

לינדזי לי ג'ונסון היא סופרת ומורה לכתיבה בעלת תואר שני באמנויות מאוניברסיטת דרום קליפורניה. המקום המסוכן ביותר בעולם הוא רומן הביכורים שלה.

 

"ספר ביכורים מופלא" אנתוני דואר, מחבר "כל האור שאיננו רואים"

"יוצא דופן [...] מצחיק באופן בלתי אפשרי ועצוב עד כאב, הרומן של ג'ונסון גורם לך להיזכר בכל השפלה שחווית כתלמיד בבית ספר ובכל החלטה גרועה שקיבלת. ברומן ביכורים חכם, חד, וכן, גם אכזרי לפרקים, ג'ונסון מטפלת בחרדות של בני הנעורים באמצעות תבונה ורגישות של מבוגרים" סן פרנסיסקו קרוניקל

"רומן מקסים, [...] מציג באופן משכנע את עולמם הפנימי של ילדים" שיקגו טריביון

"ג'ונסון היא אמנית של סיפור התבגרות" בוסטון גלוב

 

לרכישה בהנחה באתר מודן