לבד על מאדים / אנדי וייר

עיצוב ואיור עטיפה: סטודיו מירב רוט
תרגום מאנגלית: דידי חנוך

לפני שישה ימים הפך האסטרונאוט מארק וואטני לאחד האנשים הראשונים לצעוד על מאדים.

כעת הוא בטוח שיהיה האדם הראשון למות שם.

לאחר שסופת אבק חמורה מאלצת את חבריו לצוות להתפנות מהמקום כשהם בטוחים כי הוא מת, מארק מוצא את עצמו נטוש ובודד להפליא ללא כל דרך אפילו לאותת לכדור הארץ שהוא בחיים. אבל גם לו היה יכול לאותת, רוב הסיכויים שהמזון שברשותו יאזל הרבה לפני שמשלחת ההצלה תגיע. בכלל, רוב הסיכויים שלא יספיק אפילו לגווע ברעב – סביר יותר להניח שתקלות במכשור, הסביבה העוינת או טעות אנוש קטנה יחסלו אותו הרבה קודם.

אבל מארק לא מוכן עדיין להרים ידיים. בעקשנות בלתי-נלאית, תוך שימוש יצירתי בכישוריו הרבים, הוא מתמודד עם אתגרים בלתי-אפשריים בזה אחר זה, ויכול להם. האם תסייע לו תושייתו הרבה להינצל כנגד כל הסיכויים?

לבד על מאדים, ספר הביכורים של אנדי וייר, נהפך לסיפור הצלחה עוד לפני צאתו לאור, כאשר הוכרז על הפיכתו לסרט בבימויו של רידלי סקוט. בנוסף נמכרו זכויות התרגום שלו ליותר מ-20 שפות. כאשר יצא הספר לאור הוא זינק מיד לראש רשימת רבי-המכר בארצות הברית ובבריטניה.

"ספר שפשוט לא יכולתי להניח מהיד! יש בו שילוב נדיר של סיפור מקורי, דמויות טובות ודיוק טכני מרתק… נקרא כמו 'מקגייוור' פוגש את 'אי התעלומות'."
- כריס האדפילד, מפקד תחנת החלל הבינלאומית ומחבר "מדריך האסטרונאוט לחיים על כדור הארץ"

"מרתק… סיפור אמין ובנוי היטב על אודות תושייה ויצירתיות של אדם מול סיכויים בלתי-אפשריים."
- בוקליסט

"ספר ראשון מעולה… וייר אורג את הפרטים הטכניים בשנינות ובחן ומספק את חובבי המדע הבדיוני כמו גם את הקורא הרגיל, תוך שהוא מתדלק את המתח בסיפור עד לשיאו המסעיר."
- פאבלישרז וויקלי

"חד, מצחיק ומסעיר, עם כמות נכונה של חנוניות בריאה… וייר מציג יכולת וירטואוזית לכתוב על נושאים טכניים בלי להשאיר את הקוראים מאחור. התוצאה היא סיפור אמין בה במידה שהוא מרתק."
- קירקוס ריוויו

”מבריק… חגיגה של גאונות אנושית והדוגמה הטהורה ביותר למדע בדיוני המבוסס על מדע אמיתי… מרתק."
- וול סטריט ג'ורנל

"וייר משלב דפיקות לב עם הומור בספר ביכורים מבריק… תערובת מושלמת של פעולה והרפתקאות חלל."
- ליבררי ג'ורנל

לרכישה בהנחה באתר מודן